SYMPOZJUM Redukcja stanów zapalnych skóry m. in.: trądziku i trądziku różowatego, poprawy jakości skóry, kontroli procesu starzenia – zastosowanie fluorescencyjnych żeli
Stawiam na praktykę – USTA – umiejętność planowania i dostosowania techniki iniekcji do wyjściowego kształtu ust.
JUŻ OD LUTEGO 2024 - NOWE STAŻE Z EKSPERTAMI FENICE - MEDYCYNA ESTETYCZNA W PRAKTYCE
Cykle szkoleniowe
Cykle szkoleniowe to specjalnie opracowane programy szkoleń, które zapewniają wszechstronne i ukierunkowane rozwinięcie umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej w medycynie estetycznej. Projektując nasze cykle szkoleń, mając ponad 20 letnie doświadczenie w szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej, zadbaliśmy o to, aby spełniały one potrzeby naszych uczestników zarówno tych, którzy rozpoczynają swoją drogę w medycynie estetycznej jak i tych bardziej zaawansowanych.
Nasze cykle szkoleń obejmują szeroki zakres tematów, zaczynając od podstawowych zagadnień takich jak peelingi chemiczne po bardziej zaawansowane techniki zabiegowej jak np. łączenie wypełniaczy i toksyny botulinowej.
Uczestnik cyklu szkoleniowego prowadzony jest krok po kroku, każde spotkanie łączy się z wiedzą zdobytą podczas wcześniejszych spotkań co skutkuje zdobyciem kompleksowej wiedzy na temat technik, zabiegów i możliwości łączenia różnych metodologii zabiegowych. Uczestnik zdobywa umiejętność kwalifikacji pacjenta do zabiegu, tworzenia indywidualnych planów terapeutycznych oraz doboru najbardziej odpowiedniego preparatu jak i techniki zabiegowej.
Nasi trenerzy prowadzący cykle szkoleniowe to wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem zarówno w medycynie estetycznej, jak i w praktyce zawodowej. Dzięki ich wiedzy eksperckiej, praktycznym przykładom i interaktywnym metodom nauczania, uczestnicy otrzymują najwyższej jakości szkolenie, które łączy teorię z praktyką.
Nasi trenerzy są również wsparciem poszkoleniowym. Są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania, pomóc w rozwiązywaniu problemów i wspierać w osiąganiu celów.
Po ukończeniu naszego cyklu szkoleń uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności oraz dodatkowy certyfikat master potwierdzający odbycie pełnego cyklu szkoleniowego.
Cykl dr Karolina Kuśnierz
dr Karolina Kuśnierz
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz dentysta i dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz dentysta i dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.
Jak medycyna estetyczna może zmienić wygląd dolnego piętra twarzy.
Jak bezpiecznie planować zabiegi w codziennej stomatologii.
OPIS CYKLU:
Stomatologia i medycyna estetyczna przenikają się, zwłaszcza w przypadku kompleksowego podejścia do poprawy wyglądu całej twarzy. Zęby i kości twarzy to rusztowanie dla warg i policzków dlatego leczenie odtwórcze wpływa też na rysy twarzy – zasada jest prosta: najpierw funkcja i estetyka wewnątrzustna, potem zabiegi medycyny estetycznej. Wraz z rozwojem stomatologii estetycznej, medycyna estetyczna coraz częściej staje się nieodłącznym elementem pracy lekarza stomatologa.
Stomatolodzy estetyczni wykorzystują różnorodne procedury i techniki, aby poprawić uśmiech pacjenta i zapewnić mu harmonijny wygląd.
Współczesne leczenie stomatologiczne zatem to już nie tylko eliminowanie chorób czy dolegliwości bólowych zębów ale również sprostanie oczekiwaniom pacjenta, który szuka zarówno poprawy estetyki zębów jak i całej twarzy.
W takich przypadkach medycyna estetyczna jest przydatna, aby uzupełnić rezultaty stomatologiczne i zapewnić kompleksowe odświeżenie wyglądu.
Cykl "Medycyna estetyczna w stomatologii" prowadzony w Europejskim Centrum Szkoleniowym Fenice jest 4-dniowym cyklem kursów (2 weekendy), których celem jest wyposażenie lekarzy w wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do przewidywalnego i bezpiecznego przeprowadzania procedur medycyny estetycznej w gabinecie stomatologicznym. Medycyna estetyczna to przede wszystkim doskonałe umiejętności praktyczne, dlatego też każdy dzień szkolenia składa się z części teoretycznej oraz kilkugodzinnych ćwiczeń praktycznych na pacjentach, podczas których uczestnicy szkolenia pod okiem doświadczonych prowadzących uczą się krok po kroku wykonywania podstawowych i zaawansowanych procedur. Podczas zajęć omawiany jest nie tylko przebieg samego zabiegu, ale również kwalifikacja i przygotowanie pacjenta do procedury, substancje czynne zawarte w preparatach, procedury zabiegowe, wskazania i przeciwwskazania, możliwe powikłania oraz organizacja gabinetu zabiegowego.