Nie wchodzę

USG W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Wykładowcy:

 USG W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

 

Diagnostyka ultrasonograficzna pozwoliła na nieinwazyjne zaglądanie w głąb ludzkiego ciała, bez naruszania ciągłości tkanek i narażania pacjenta np. na ryzyko działania promieniowania jonizującego. USG jest metodą diagnostyczną nieinwazyjną, pozwalającą na obrazowanie tkanek w czasie rzeczywistym. Pierwsze zastosowania USG obejmowały badania narządów jamy brzusznej oraz narządów położonych powierzchownie np. narządy jamy brzusznej, tarczyca, piersi, węzły chłonne.

Dzięki wykorzystaniu zjawiska Dopplera możliwa jest diagnostyka układu naczyniowego. Podczas badania USG – D obrazowany jest przepływ krwi w naczyniach żylnych i tętniczych, istnieje możliwość pomiaru prędkości przepływu krwi, pomiar szerokości naczyń krwionośnych oraz określenie stopnia ich drożności.

Rozwój technologiczny oraz potrzeby diagnostyczne przyczyniły się do powstania aparatów przeznaczonych do diagnozowania naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej  Ultrasonografia wysokich częstotliwości wykorzystywana jest obecnie w dermatologii  oraz coraz częściej w medycynie estetycznej. Pozwala na ocenę i różnicowanie patologicznych zmian w obrębie skóry między innymi takich jak torbiele, zmiany ropne, naczyniaki, włókniaki, nowotwory, kolagenozy, zmiany zapalne.

W przypadku medycyny estetycznej, zastosowanie badania USG wysokich częstotliwości w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo zabiegu dzięki uwidocznieniu naczyń krwionośnych, mięśni i pozostałych struktur tkankowych oraz zwiększeniu precyzji podania implantów w tym nici liftingujących, pozwala na  wykonanie celowanego zabiegu podania hialuronidazy w depozyt kwasu hialuronowego. Umożliwia diagnostykę różnicową oraz rozpoznanie rodzaju podanego wypełniacza, monitorowanie efektów zabiegów estetycznych, w tym również antycellulitowych.

Szkolenie USG w medycynie estetycznej prowadzone jest przez doświadczonego radiologa, praktyka medycyny estetycznej – dr Renatę Sieradzan-Skrzetuską, która dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, wiedzą, wskazówkami i tajemnicami z dziedziny ultrasonografii.

Podczas szkolenia nauczysz się jak efektywnie stosować techniki USG w medycynie estetycznej, w tym diagnostykę skóry, ocenę struktury tkanek
i planowanie procedur estetycznych. Podczas szkolenia prowadząca udzieli odpowiedzi na pytania i zobrazuje rzeczywiste przypadki.

Zapoznasz się z najnowszymi technologiami USG oraz najnowszym sprzętem, który pomaga w dokładnej analizie skóry i innych struktur anatomicznych.

Szkolenie przewiduje analizę rzeczywistych przypadków pacjentów, naukę interpretacji obrazów USG oraz jak przekładać je na plany leczenia.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy.

 

PROGRAM SZKOLENIA

  • Moduł 1: Podstawy Ultrasonografii

- Wprowadzenie do zasad działania ultrasonografii w medycynie estetycznej.

- Znaczenie diagnostyki ultrasonograficznej w planowaniu zabiegów estetycznych.

- Aparatura USG wysokich częstotliwości Acclarix AX3 – rodzaje i możliwości aparatu

 

  • Moduł 2: Anatomia Skóry i Struktur Tkanek

- Detaliczna analiza warstw skóry i struktur podskórnych.

- Rozpoznawanie różnych typów tkanek i ich właściwości ultrasonograficzne.

- Anatomia skóry i tkanki podskórnej w obrazie USG

- Zmiany skórne, naczynia krwionośne oraz cellulit w obrazie USG

 

  • Moduł 3: Techniki Obrazowania i Aparatura

- Zasady działania różnych typów sond ultrasonograficznych, omówienie aparatury Acclarix AX3

- Techniki prawidłowego ustawienia aparatury dla różnych obszarów ciała.

 

  • Moduł 4: Diagnostyka i Planowanie Zabiegów

- Ocena stanu skóry i struktur podskórnych w kontekście różnych procedur medycyny estetycznej.

- Zastosowanie badania USG w medycynie estetycznej – anti-aging, różnicowanie wypełniaczy, powikłań pozabiegowych, stan zapalny, torbiele tłuszczowe, blizny.

- Planowanie zabiegów estetycznych na podstawie obrazów ultrasonograficznych.

 

  • Moduł 5: Studia Przypadków

- Analiza rzeczywistych przypadków pacjentów: od diagnostyki ultrasonograficznej do zastosowania odpowiednich procedur estetycznych.

- Dyskusje na temat różnych podejść diagnostycznych i terapeutycznych.

 

  • Moduł 6: Komplikacje i Zarządzanie Ryzykiem

- Rozpoznawanie potencjalnych komplikacji związanych z zabiegami medycyny estetycznej na podstawie obrazów ultrasonograficznych.

- Strategie zarządzania ryzykiem i postępowania w przypadku powikłań.

 

  • Moduł 7: Praktyczne ćwiczenia

- Samodzielne wykonywanie badań USG.

- Pokaz a następnie samodzielne podawanie wypełniacza pod kontrolą USG na fantomach.

- Pokaz i samodzielne podanie hialuronidazy na fantomach.

Regulamin szkolenia
Dla kogo
ikona Dla lekarzy
Rodzaj wydarzenia
Szkolenia
Miejsce
Europejskie Centrum Szkoleniowe Anti-Aging FENICE, ul. Czarnocińska 3a
Data/Godzina:

28.09.2024
10:00 - 17:00

Limit miejsc:

8

Nadchodzące szkolenia